Jdi na obsah Jdi na menu
 


První okamžiky v novém domově

9. 8. 2007
AHOJKY VŠEM!

    Zajímá vás, jak asi vypadají první dny v novém domově zlatého retrívra? No..řekněme, že jsou trošku zmatené, ukňourané, uspinkané a taky očichávací a poznávací :-) Ale vezměme to pěkně do začátku..

    29.7. 2007 byl pro mě jeden z nejdůležitějších a nejradostnějších dnů v mém životě-šla jsem si konečně pro svého vysněného pejska:-) Celou cestu autem do Staré Vsi jsem byla celá natěšená a nedočkavá a tak se mnou nebyla moc řeč:-) Majitelka nás přivítala, předala sáček granulí Chicopee a pár piškotů, očkovací průkaz, já jsem jí zaplatila zbytek penízků za Sár;, následovalo poslední rozloučení před cestou k novému domovu a hurááá do auta a domů!

    V autě se Sáře zrovna moc nelíbilo, pořád po mě skákala a byla neklidná, koukala z okna, ale naštěstí je ze Staré Vsi k nám kousek, takže jsme byli za chvilinku doma..
První seznámení s naší zahradou probíhalo trochu nejistě, ale za chvilku se otrkala a prošmejdila všechny její kouty. Dali jsme jí její hračku-uzlík a hned se o ni se mnou začla přetahovat-ďáblík jeden:-)

Tady se můžete podívat, jak se jí líbilo na zahradě:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


    Pak jsme Sáru vzali domů a seznámili ji s ostatními členy rodiny-přijala je rychle a bez problémů. Seznámila jsem ji s jejím pelíškem v předsíni, s kterým se rychle seznámila a za chvíli v něm vyčerpáním z nových zážitků usla:-) První noc pro mě byla velkou zkouškou, protože Sára začla kňučet kdykoli jsem za ní zavřela dveře. Počítala jsem s tím, protože všichni říkají, že první noci se štěněti stýská po mamince,ale u Sáry to vypadalo, že se jí stýská hlavně po mě:-) Je až k nevíře, jak se na mě stačila za takovou chvíli fixovat-pořád se ke mě tulí, chce se mazlit, vyleze mi do klína a tam usne... Prostě je to ještě miminko  a dělá jí dobře tělesné teplo:-)

    Prvních 5 nocí jsem k ní okolo 3 hodin vstávala a šla ji vyvenčit, teď už to zvládáme bez nočního vstávání. Vůbec je Sára šikovná a chodí se venčit pěkně na zahradu, doma se stalo jen pár nehod a to většinou při vítání ze samé radosti, že někoho nového vidí :-)

    Pomalu se učíme první povely jako "sedni", "ke mě" a "zůstaň", zatím ale jen s rozpoluplnými výsledky:-D Sárinka holt pořád něco zkoumá a chce si hrát, schopnost soustředit se je zatím jen malá.. Ale učíme se pomalu už teď, ať se jí to dostane pod kůži ;-)

    Přestali jsem krmit granulemi Chicopee a koupila jsem jí Eukanubu. Ta jí chutná  a bez problémů ji papá, ale až dopotřebujeme ty 3 kg chci jí koupit superprémiové krmivo Purinu Pro Plan, i když to asi půjde do peněz... Eukanuba je také výborná, ale přijde mi trochu komerční, Purina je v krmeních jednička:-) Taky jsem Sáře objednala Giom Chondro L-karnitin na klouby a kosti, aby je měla v pořádku, když pořád tak hopská:-) Dále jsem objednala vitamíny od Giomu a biotin na srst - za pár dnů by to mělo přijít:-)

Dnes je to přesně 12 dnů, co Sáru mám a můžu s klidným svědomím říct, že se u nás dokonale zabydlela:-) Už prozkoumala všechny kouty našeho domu (tedy jen přízemí, do dalších pater po schodech nesmí), seznámila se s hadry, utěrkami, plovoucí podlahou, vysavačem, mopem na podlahu, s kterým si nesmírně ráda hraje a číní pro mě úklid prakticky nemožným:-) a také naším kanárkem Ferdou, na kterého dlouhé minuty jen upřeně hledí (však se podívejte do fotek). Občas vyskočí na klec a kouká a kanár lítá po kleci jak šílený a vypadá to, že ho za chvíli chytí infarkt:-) To pak musím na Sáru zakřičet fuj, aby toho nechala.. Jinak je ale docela hodná:-)

To by bylo asi tak všechno o prvních dnech u nás doma, koukněte ještě na pár foteček a brzo zase přispěju něčím nových ;-)

Obrazek


Obrazek


ObrazekObrazek