Jdi na obsah Jdi na menu
 


Už mám skoro 4 měsíce!

25. 9. 2007
Ahojky všem!
Tak za 2 dny - 27.9. 2007 budu mít přesně 4 měsíce! A 29.9. budu oslavovat už 2 měsíce u své paničky! Zajímá vás jak jsem vyrostla a co je u mě nového? Tak čtěte dál!:-)

Rostu jako z vody-už vážím  skoro 11 kilo! Už mám 3. očkování proti psince, atd. a vzeklinu, ale půjdu ještě na přeočkování-protože veterinář říkal, že retrívři a rotvajleři prý mají ještě sníženou imunitu do 16 týdnu života a proto musí jít ještě jednou na přeočkování. Jinak co se týče zdravotní stránky-uši už mám  v pořádku (huráááá) , ale bohužel mě začly  zlobit očka-pořád mi z nich teklo, tak mě panička vzala k veterináři a ten zjistil, že je to zánět oční folikuly. Prý to může být z prachu nebo průvanu, ale psi do 1 roku to mívají často.Dostali jsem mastičku a za týden přišli na kontrolu, kde pan veterinář musel udělat jednu ošklivou věc-a to vyškrábnout mi ten zánět:-( Říkal, že jsem hodně živá a možná mě bude muset uspat, ale nakonec jsme to zvládni tak, že mi kápl do oka znecitlivění a pak mě setřička, panička a její taťka drželi a veterinář mi to vyškrábl. Ale byl to boj, paničku jsem celou poškrábala... Veterinář se bál, že ho teď nebudu mít ráda, tak mi dal granulky Royal Canin a já jsem mu je snědla z ruky, tak byl rád, že jsem se neurazila. Dokonce mi dal celý balíček granulek zdarma, tak jsme byly s paničkou rády:-)

Obrazek


Jinak vás možná zajímá jaké děláme pokroky..No, zatím se snažíme s paničkou cvičit povely "ke mě", "sedni", "zůstaň", "čekej", "fuj", "k noze", "dej pac", "přines" a "pusť". Zatím mi panička nechce přidávat další povely, dokud nezvládnu tyhle. Někdy na procházce krásně poslechnu na "ke mě" a přijdu, jindy ale vůbec, když mě něco zaujme, takže se mnou panička pořád cvičí a snaží se, ať poslechnu..S vodítkem panička chce ať chodím u nohy a mě to jde zatím se střídavými výsledky-holt jsem ještě štěně:-) Teď jsme tu nedávno měli návštěvu-kamarádku od paničky s jejím štěnětem labradora a byli jsme na louce a tam jsem nestačila koukat, jak krásně aportovala, běhala pro frisbee, atd. To mě to zatím moc nejde-doma aportuju jako blázen, ale když jsem na procházce, nikdy nic nepřinesu-než k tomu dojdu zaujme mě něco jiného:-) Tak musí mít panička trpělivost, snad mi to časem půjde...

Jinak už se mi staví krásná bouda, takže pomalu končí časy mého pobytu v domě:-) Tak asi za 2-3 týdny by mohla být hotová a pak už si budu pomaloučku zvykat na zahradě-ať na ní můžu být, když bude panička v práci nebo ve škole a nemusím být  zavřená doma...Panička se bojí, jak to budu zvládat, ale snad mi to půjde....

Obrazek


Pořád uvažujeme, že budu chodit na cvičák, ale ještě asi počkáme na to poslední přeočkování a pak bychom se tam šly podívat. V sobotu 6.10. se půjde panička podívat na cvičák do Třebovic na závody retrívrů v agility, tak si to tam aspoň prohlédne, uvidí, jak agility probíhá...Domluvíme se tam třeba a zajdeme na nějakou hodinu poslušnosti a uvidíme, jestli se nám tam bude líbit....Jinak na jaře bychom chtěli zkusit to agility... Ale na to je ještě času dost, pořád se mám co učit-hlavně ty základní povely a přivolání musím  zvládnout.

Tak se mějte zatím krásně, jdu s paničkou na procházu na louku! Brzo zase napíšu! Haf!